Kust osta ehedat toitu ja südamega tehtud asju?

Poodides on järjest rohkem E-ainetega ja töödeldud pseudotoitu või mõttetuid vidinaid. Õnneks on järjest rohkem ka kohti, kust osta ehtsaid toiduaineid ja südamega tehtud asju. Panin siia kirja need, mida olen ise proovinud ja julgen soovitada. Kui tead ka midagi head, postita aga kommentaaridesse!

Mahe liha, mahe köögivili, vabakäigu kanade munad – Kopra karjamõis.
Käivad korra nädalas Tartus ja Tallinnas kaubaringil, enne seda saadavad meilile nimekirja, mis on olemas. Miinimumtellimus on 20 eurot, kaup tuuakse koju. Listi saamiseks tuleb kirjutada koprakm@hot.ee

Kõikvõimalikud jahud ja helbed (oder, rukis, kaer, speltanisu jne) – Loona talu veski.
Mulle meeldib, et täisterajahu puhul saab valida, kas on peen, keskmine või jäme jahvatus. Toovad ka head mett. Millal Tallinnasse tulevad, peab meili teel küsima.

Mahedad õunad, õunamahl – Taluõun.
Mõnus perefirma, kes tegelevadki ainult õuntega, müüvad Nõmme turul.

taluõun

 

 

 

 

 

Mahedad kuivatatud puuviljad, pähklid – Biolife.ee. Neid lehti on tegelikult veel (armastusest.ee, sojapood.ee), aga minu jaoks on neil kõige parem valik ja hinnad ühed soodsamad.

Hoidiseid ja mahedaid puuvilju saab otse kasvatajatelt osta ka FB grupist Põllu- ja aiasaaduste ost-müük.

 

VILLATOOTED

Ökoloogiliselt pargitud lambanahad – Jõgeva Skineks.
Nahad on pargitud alumiiniumi- ja kroomivabalt. Mina olen ostnud Eesti lamba nahkasid ja olen väga rahul, hinnad on samuti väga sõbralikud.

skineks

Villariided – Sternumi pood.
Tänapäevased villariided on pehmed, samas hoiab vill sooja ka siis, kui peaks niiseks saama ja hingab palju paremini kui sünteetilised materjalid. Meil on villast õueriided, aga ka bodid-särgid, püksid, alussärgid, ööriided. Mõnusa, paksu ja Eestis tehtud lambavillase kampsiku saab ka Villapaist, aga see on meil kasutuses pigem kombe peal, sest ta on tõesti ehedast, karmist villast.

Otse tegijatelt saab kästiööd osta ka FB grupist Käsitöö ost-müük-vahetus.

LAPSELE JA PERELE

Südamega ja lapsele mõeldes valmivad Loonalapse nukud.
Nukkude hind on küll kõrgem Hiina tehastes valminud plastmassleludest, aga ka tulemus erineb nagu öö ja päev. Iga loodussõbralikest materjalidest nukk valmib konkreetse lapse jaoks.

Hea valik puidust mänguasju ja muusikariistu – puitlelu.ee.

lifestyle_sipp1_a50516f1-3937-451c-acb7-045a4a4c8f44Roostevabast terasest nokaga pudelid, spordipudelid, termosed ja võileivakarbid – – veepudel.ee.

Klean Kanteen on võtnud enda südameasjaks, et nende pudelid oleksid loodussäästlikult valmistatud ja mürkidevabad. Pudelitel on eluaegne garantii ja noka asemele saab hiljem osta spordikorgi või keeratava korgi.

Sheavõi – MTÜ Mondo.  Sheavõi on asendanud meie peres pea kõik kreemid, alates minu näokreemist ja lõpetades beebi pepukreemiga. Väga hea niisutaja, ravib ka väiksemaid haavakesi. Mondost ostan ma sheavõid sellepärast, et see on toodud otse Ghana naiste käest, nii et ka tootja saab enda töö eest õiglase tasu. Kohalikud naised panevad sama sheavõid ka supi sisse, nii et tegu nii puhta tootega, kui olla saab.

Shea-230x150

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s